to top

Synowie 4.0 #2 Tydzień luzu czy tydzień tęsknoty?

wyjazd na obóz 164

 

wyjazd na obóz 114

 

Pojechali. Wsiedli do pociągu, który ma ich zawieźć hen do lasu. Nad jezioro. Pod namioty między sosnami.

 

W weekend tam byliśmy – na kwaterce. Co to kwaterka każdy wie. Przynajmniej tak myślą harcerze. Co to zastrzały też. W sobotę kazali mi robić zastrzały. A że to męska robota dowiedziałam się już po tym, jak mało co sobie ręki siekierą nie ucięłam. Bo przecież ja nigdy w harcerstwie nie byłam .

 

Pojechali. Zapakowałam im do plecaków same zużyte ubrania, bo wiem, że przynajmniej połowa nie wróci. A reszta nie będzie nadawać się do noszenia. Wyrodna matka jestem. A może po prostu matka powoli coraz bardziej rozgarnięta w temacie wychowywania czterech synów. Powoli.

 

wyjazd na obóz 154

wyjazd na obóz 150

 

 

Pojechali. A kiedy pociąg ruszył, my ruszyliśmy z powrotem do naszego pustego domu, w którym dziś może napijemy się wina i obejrzymy w spokoju film. Bo dwoje dzieci to nie to samo, co czworo. Bo dwoje dzieci to zwykle za mało, żeby zagłuszyć moje myśli. I zawsze za mało, żeby zapełnić wszystkie miejsca przy stole.

 

Pojechali kilka godzin temu, a ja czekam na wiadomość, czy dojechali, choć to nie jest przecież ich pierwszy obóz. Ale pierwszy pod namiotami. A przecież deszcz pada.

 

Pojechali. A ja muszę oswoić tęsknotę, która chcąc nie chcąc się przypałętała. I przyzwyczaić się do luzu, bo dziś nawet obiadu nie musiałam gotować. Obiad tylko dla siebie? Już nie pamiętam czasów, kiedy obiad dla siebie wart był zachodu.  

 

Pojechali. Tacy mali. Wiktor jeszcze 7 lat nie ma. Nie spakowałam im do plecaków mojego strachu. Nie wiem, kto jest bardziej dzielny. Oni czy ja.

 

Pojechali, a mnie smutno jak cholera. I cichy dom, który w normalne dni jest szczytem szczęścia wcale a to wcale nie cieszy.

 

wyjazd na obóz 164

wyjazd na obóz 166

wyjazd na obóz 132

 

 

Magda T.

  • Mpfanaberie

    Przede wszystkim ogromne gratulacje dla synów. Masz dzielnych chłopaków. Moi nawet słyszeć nie chcar o wyjeździe do dziadków, a co dopiero na obóz.
    A tak poza tym, jestem tu pierwszy raz i chyba zostanę :)

    July 9, 2016 at 12:53 pm Reply

Leave a Comment