to top

Poznajemy sąsiadów

2 chłopcy w zbożu

 

Jesteśmy dziwakami, szaleńcami i pewnie nawet artystami. Co do tego nie mamy już wątpliwości. Bliżsi i dalsi sąsiedzi leśniczówki wiedzą o nas, bo wiedzą wszyscy tu lubią się dzielić, a że sami zapukaliśmy do niejednych drzwi, z rozbawieniem obserwujemy, jak z nie mniejszym wcale rozbawieniem reagują na nas tubylcy.

 

Żeby nie było, wszyscy są bardzo życzliwi, pomocni i mili. Z wszystkimi moglibyśmy napić się kawy, a nawet wódki. Wszyscy wzbudzili naszą sympatię. I wszyscy, bez wyjątku, patrzą na nas jak na niegroźnie stukniętych wariatów, którzy kupili ruinę, ule w lesie postawili, a teraz chodzą po wsi z czarnym psem i brudnymi dzieciakami, które to dzieciaki nawet do kotów z daleka krzyczą „dzień dobry”. Folklor. Bo że są tam inni „miastowi” już wiemy. Są ludzie z Gniezna, z Poznania, są weekendowi rolnicy i pan mecenas, co to sobie dom w okolicy kupił i czasem przyjeżdża, są letnicy i inni, co też pewnie początkowo zdziwieni byli, że na wsi gazety nie kupisz.

 

Ale żeby leśniczówkę? Żeby w środku lasu ktoś z własnej nieprzymuszonej woli? Żeby z tymi wszystkimi muchami i sam na sam z ruiną, z której wszystko pokradli? Wiadomo kto, bo we wsi wszyscy wiedzą, kto kradnie. Jak studnię naprawimy, znowu ukradną, cudów nie ma. Skoro chciało im się słupy dla kilku drutów rozwalać, to środka studni nie zdemontują?

 

W leśniczówce kiedyś mieszkał rzeźbiarz. Podobno wtedy była piękna.

 

Mój mąż wymyślił, że głóg zasadzimy zamiast ogrodzenia, które miało przed dzikami zabezpieczać, ale czy przed ludźmi ochroni?

 

Zastanawiam się, ile czasu musi upłynąć, żeby uznali nas za swoich.

 

I czy to w ogóle możliwe.

 

 

2 chłopcy w zbożu

3 chłopcy w zbożu

4 chłopcy w zbożu

5 chłopcy w zbożu

6 chłopcy w zbożu

7 chłopcy w zbożu

8

 

 

 

Magda T.

 • Karolina

  Głóg ściąga majtki przez głowę więc to bardzo dobry pomysł żeby zrobić z niego żywopłot;)
  Pozdrawiam z południa Polski;)

  July 28, 2014 at 2:49 pm Reply
 • Mira

  Jak Wam tam cudnie! A foty w zbożu (to pszenica?) najlepsze! Jestem zachwycona! :*

  August 10, 2014 at 8:31 pm Reply
 • aga

  mam marzenie, że jak dorobię się trzeciego dziecka, to też się przeprowadzimy na wieś. też będą ule i nawet kilka kurek będę mieć :) miło patrzeć, jak realizujecie swoje marzenie, i że to jest realne. pozdrawiam

  August 15, 2014 at 10:14 am Reply
 • Wojtek

  Cześć,
  wow, jesteście obok mojej łódki na jeziorku Dagnera. Niestety nie załapała się w kadrze. Super jeziorko, super rybki, SUPER CISZA. Polecam wszystkim i pozdrawiam.

  March 15, 2015 at 10:05 pm Reply

Leave a Comment